Kalkulator Zwrotu z Inwestycji Allegro Ads
Sprawdź, dlaczego warto obliczać minimalny zwrot z inwestycji i zrób to w kilka sekund na naszym kalkulatorze
Sprawdź, dlaczego warto obliczać minimalny zwrot z inwestycji i zrób to w kilka sekund na naszym kalkulatorze
Obliczenie zwrotu minimalnego to pierwsza czynność, jaką musisz wykonać, zaczynając działania z reklamą Allegro Ads. Minimalny zwrot z inwestycji to sytuacja, w której przychody z reklam pokrywają koszt samej reklamy Allegro Ads. Im wyższy zwrot, tym lepiej, ale znając minimalny, wiesz kiedy reklama zarabia, a kiedy traci i jakie działania powinieneś podejmować.
Zwrot Optymalny to wartość, którą powinieneś wpisać w ustawieniach kampanii Panel Pro Easy Ads. Jeżeli nie jesteś doświadczonym sprzedawcą, zalecamy ustawić optymalny zwrot równy minimalnemu zwrotowi. Panel Pro będzie podpowiadał Ci, co robić, aby ten zwrot osiągnąć, ale ostatecznie to Ty wykonujesz działania i oceniasz wyniki.
Zwrot optymalny ustalasz sam według własnych potrzeb i obranej strategii. Jeżeli zależy Ci na minimalizowaniu ilości czasu poświęcanego na pracę i maksymalizacji zysku z każdego zamówienia, wartość ta będzie znacznie wyższa, niż zwrot minimalny. Jeżeli jednak wprowadzasz nowy produkt i zależy Ci na zbudowaniu trafności nawet kosztem zysku, optymalny zwrot może być nawet niższy od minimalnego, na pewien okres.
Oblicz minimalny zwrot z inwestycji, przy którym przychody z reklam Allegro Ads pokrywają wszystkie koszty (towar, prowizje, koszt kliknięć). Minimalny zwrot możemy rozumieć jako próg rentowności obliczany na potrzeby reklam Allegro Ads. Osiągając zwrot na poziomie minimalnym, wychodzisz finansowo na zero, ale pamiętaj o niefinansowym aspekcie reklamy. Większa sprzedaż, to wyższa trafność ofert.
Ten kalkulator pomoże Ci obliczyć minimalny zwrot z inwestycji, nawet jeżeli nie znasz dokładnej marży. Wybierz okres, z którego masz dostępne dane, np. ostatni miesiąc rozliczeniowy i wpisz je w formularzu. Koszty dotyczące towaru i realizacji zamówień musisz policzyć sam, koszty dotyczące Allegro znajdziesz pod tym linkiem: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/podsumowanie-kosztow?marketplaceId=allegro-pl
Podaj dane z wybranego okresu (np. ostatni miesiąc). Jeżeli nie znasz lub nie chcesz uwzględniać wybranych kosztów, wpisz 0.
Jeżeli szukasz zwrotu do uzupełnienia ustawień Panel Pro Easy Ads, kalkulator załatwił sprawę. Jeżeli podchodzisz do sprzedaży na powaznie, musisz wiedzieć czym jest próg rentowności, czym się różni ROAS od ROI i dlaczego wydatki na reklamę nie mają znaczenia, kiedy trzymasz koszty pod kontrolą.
Return on investment, czyli po polsku zwrot z inwestycji. ROI (zysk netto / kapitał x 100%) mówi o tym czy inwestycja się opłaca. Bierze pod uwagę, jakie były zyski netto, jaki był włożony kapitał i pokazuje, ile procent z włożonego kapitału zarobiliśmy. W Allegro Ads znajdziemy ROI, do określenia efektywności reklam, ale nie jest on użyty poprawnie. Wartość sprzedaży nie jest Twoim zyskiem, a oprócz kosztu reklamy ponosisz jeszcze pozostałe koszty związane z zakupem towaru i obsługą sprzedaży. Dla wygody korzystamy z Allegrowego sposobu wykorzystania wskaźnika ROI, ale powinieneś znać różnicę. To, co znajdziesz w panelu Allegro Ads, to tak naprawdę ROAS.
ROAS (Return on ads spend), czyli zwrot z wydatków na reklamę. Pokazuje stosunek przychodu do wydatków na reklamę, czyli dokładnie to, co widzimy w Allegro Ads. ROAS na poziomie 700%, który w Allegro Ads zobaczymy jako „7 zł”, oznacza, że na każdą wydaną złotówkę na reklamę, generujemy 7 zł wartości sprzedaży.
Zanim zaczniesz reklamować swoje oferty, jest jedna absolutnie najważniejsza rzecz, którą musisz zrobić. Obliczyć minimalny zwrot z inwestycji – Minimalny ROI (poprawnie min. ROAS), czyli konkretna wartość zwrotu z inwestycji, przy której nie tracisz, ani nie zarabiasz. Dopiero po ustaleniu minimalnego zwrotu jesteś w stanie świadomie nią zarządzać reklamą i nie przepalać budżetu.
Próg rentowności – nazywany także punktem wyrównania. Próg rentowności obrazuje sytuację, w której przychody ze sprzedaży pokrywają koszty stałe i koszty zmienne przedsiębiorstwa.
Koszty stałe i zmienne
Efektywna marża
Skalowanie sprzedaży
Dalsza część informacji jest w przygotowaniu i pojawi się niedługo.